В края на тържеството президента на ЛК Несебър Антония Данаилова обяви събраната сума – 6 200 лева.

16 Dec, 2013

На 13 декември ЛК Несебър, Ротари клуб Несебър и Зонта клуб Несебър проведоха съвместно своя предколеден бал.

Това вече е традиция, но тазгодишния  бал  има особено  значение, защото се провежда в година, когато се чества  30 години от вписването на Старинен  Несебър в списъка на ЮНЕСКО на градовете, обявени за световно историческо наследство.

Дипломата за това признание е подписана на 09.12.1983 година в Париж от тогавашния генерален секретар на ЮНЕСКО Амаду Мхтар Мбоу.

По този повод трите несебърски клуба се обединиха около идеята за изграждане на старинен градски часовник, чийто проект е изготвен ,одобрен  и е отредено място  от община Несебър  за неговот поставяне .

С това си начинание клубовете от Несебър засвидетелстват своята съпричастност към юбилейната годишнина.

Вечерта се превърна в символ на заедността ,около който се обеденихме за събиране на  средствата  необходими за изграждането на паметниковия часовник.

Бяха направени персонални дарения, разпродажба чрез наддаване на кулинарни изделия, дело на членове на трите клуба.

В края на тържеството президента на ЛК Несебър Антония Данаилова обяви събраната сума – 6 200 лева.

За доброто настроение на вечерта допринесоха младите танцьори от танцовата школа на Несебър , както и добрата музика на дисководещия.

ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО

И БЛАГОСЛОВЕНА НОВА 2014 ГОДИНА,

ПЪЛНА С ЛЮБОВ, ЗДРАВЕ,МИР И ДОБРОДЕТЕЛНОСТ !

АНТОНИЯ  ДАНАИЛОВА

ПРЕЗИДЕНТ НА ЛК НЕСЕБЪР